Acum citesti
Giant Romania angajeaza Director vanzari

Candidatul ideal

Abilitati de comunicare exceptionale, inclusiv abilitati de coordonare, prezentare personala buna
Abilitati de convingere
Abilitati de negociere, luare a deciziilor, rezolvare a problemelor si gestionare a conflictelor
Capacitatea de prognozare si anticipare a potentialelor nevoi ale clientilor
Adaptarea la situatii noi si eficienta în găsirea solutiilor pentru situatiile nou aparute
Persoana dornica sa învete, cu spirit de initiativa, dispusă la deplasari în interes de serviciu
Experienta în domeniul sportiv in special cel al ciclismului constituie un avantaj
Limba engleza nivel conversational sau avansat

Descrierea jobului

– promovarea si vanzarea produselor in mod direct catre dealeri, definirea, dezvoltarea si implementarea programelor de vanzări
– evaluarea corectă a oportunitatilor de afaceri din zona desemnata
-colectarea informatiilor din piata si propunerea diverselor strategii de marketing si de vanzări
-promovarea produselor companiei, identificarea potentialilor clienti si fidelizarea celor existenti;
-politica comercial-financiara a companiei,stabilire bugete anuale si business plan-ul anual,ROI,previziuni,statistici,analize vanzari si concurenta
-politica P&L(profit and lost) si responsabilitatea indeplinirii ,forecasts ,stabilire targhete echipa vanzari,stabilire obiective de vanzari pe canalele de distributie(online si offline) ,stabilire si monitorizare politica salariala in companie.
-achizitii si importuri internationale ,precomenzi si planurile anuale de achizitie pentru Romania
-politica de marketing si promovarea brandurilor din portofoliu la nivel national
-consolidarea si dezvoltarea relatiilor cu retelele de distributie nationala si actiuni complementare de vanzare si marketing,monitorizarea si analiza pietei si a competitiei la nivel national si regional
-managementul showroom-ului reprezentanta GIANT Bucuresti si a echipei de consultanti care activeaza,monitorieazarea activitatii,stabilirea de obiective si KPI-ai specifici
-procese de recrutare personal,sesiuni de training echipa si dealeri ,oferirea de feedback si recomandari
-implementarea standardelor internationale GIANT in Romania, politica de marketing,distributie teritoriala,mercantizare si merchandising
-analiza privind market share-ul din piata a brandurilor din portofoliu si a concurentei

Descrierea companiei

GIANT, cel mai mare producator de biciclete de calitate din lume, a fost devotat culturii ciclismului si sportului in general, inca din 1972. Azi, Giant imbina tehnologia inovativa cu expertiza in domeniul productiei, pentru a crea produse care se potrivesc perfect fiecarui tip de ciclist.

Cei interesați pot trimite CV-ul la adresa de mail info[at]magazinuldebiciclete.ro

Vezi Comentarii (0)

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicata.

twelve − two =